Tydzień informacji o FASD: Tylko mnie kochaj

„Tylko mnie kochaj. Wyzwania dla rodziców adopcyjnych dzieci z FASD” to publikacja dr Teresy Jadczak – Szumiło, która powstała z myślą o osobach, które wychowują dzieci z Alkoholowym Zespołem Płodowym. Autorka to uznana ekspertka w zakresie diagnozy i wsparcia dzieci z FASD, doświadczona psycholog kliniczna i pedagog. 

Jej najnowsza publikacja to kompleksowy poradnik dla rodzin mierzących się z wychowaniem dziecka z Alkoholowym Zespołem Płodowym – w szczególności tych, którzy zdecydowali się na adopcję malucha mierzącego się z tym wyzwaniem.

Książka w praktyczny sposób podejmuje wszystkie kluczowe tematy, które mogą dotyczyć rodziców adopcyjnych dziecka z FASD. Dostarcza wiedzy psychologicznej oraz podpowiada rozwiązania, dzięki którym rodzina może tworzyć silną więź i przezwyciężyć pojawiające się problemy wynikające z doświadczenia traumy wczesnodziecięcej.

Publikacja odpowiada m.in. na pytania o to:

  • na czym polegają zaburzenia przywiązania i jak wpływają na relację rodziców z dzieckiem z FASD,
  • jakie obciążenie stanowi prenatalna ekspozycja na alkohol i jakie są jego konsekwencje,
  • jak skutecznie budować więź z adoptowanym dzieckiem,
  • jakie metody wychowawcze warto stosować wobec dziecka z FASD.

Poradnik został napisany przystępnym językiem i krok po kroku prowadzi przez wyzwania związane z wychowaniem dziecka z FASD. To obowiązkowa pozycja zarówno dla osób, które chcą się podjąć adopcji dziecka z, jak również dla już wychowujących takiego podopiecznego oraz dla wszystkich zainteresowanych podjętą tematyką.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymaniem takiej publikacji zapraszamy do naszego Centrum (Gdyńskie Centrum Diagnozy i Terapii FASD ul. Morska 112B/111 tel: 58 667 79 10), posiadamy egzemplarze do rozdysponowania i chętnie przekażemy je w Wasze ręce.

Marta Rejmert-Mozol

Pedagog - Pracownik kluczowy, Gdyńskie Centrum Diagnozy i Terapii FASD

Może Ci się również spodoba