Eksperymentuje? Nadużywa? Uzależnia się? Poradzimy.

Już od 1 września Dział Profilaktyki Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni zaprasza na bezpłatne konsultacje rodziców nastolatków zaniepokojonych zachowaniami dziecka związanymi z używaniem substancji psychoaktywnych, np. (e)-papierosów, alkoholu, marihuany i innych. Skierowany do młodzieży w wieku 13-15 lat, która eksperymentuje bądź nadużywa substancji psychoaktywnych oraz do ich rodziców/opiekunów program jest krótką interwencją profilaktyczną realizowaną w formie konsultacji indywidualnych i rodzinnych ze specjalistą.

Program zakłada 4 konsultacje ze specjalistą, na pierwszym spotkaniu obecny jest rodzic z nastolatkiem, pozostałe spotkania odbywają się indywidualnie z nastolatkiem. program zakłada również wariant w którym specjalista zdecyduje po pierwszej konsultacji i wstępnej diagnozie potrzeb s o konieczności obecności rodzica na kolejnych spotkaniach.

Ponadto nadal można skorzystać z oferty skierowanej do rodziców/opiekunów dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat, wśród których występuje zjawisko problemowego korzystania z nowych technologii, dodatkowe informacje na www.poradzimy.net .

Na konsultacje można zapisać się telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 13:00, pod numerem telefonu: +48 518 014 959 (wypełnienie dokumentów: karty uczestnika oraz zgody RODO odbywa się bezpośrednio przed pierwszą wizytą).

Natalia Paderewska

Specjalista ds. profilaktyki OPiTU, pedagog, specjalista terapii uzależnień, partyworker. Działania profilaktyczne wdraża także poprzez działalność w Fundacji Czyste Dźwięki.

Możesz również polubić…

Skip to content