Nabór wniosków o dofinansowanie szkolnych projektów profilaktycznych 2021/2022

Zapraszamy Państwa do składania wniosków o dofinansowanie Szkolnych Programów Profilaktyki Uzależnień skierowanych do uczniów i rodziców, realizowanych w gdyńskich placówkach oświatowych.

Od 1 do 30 września 2021 roku będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów profilaktycznych realizowanych na terenie Miasta Gdynia na rok szkolny 2021/2022. Projekty z obszaru profilaktyki uzależnień mogą uwzględniać m.in.  różnego rodzaju działania na rzecz zdrowia psychicznego uczniów, wspieranie kompetencji rodzicielskich opiekunów, trening umiejętności społecznych, mentoring oraz realizację programów o potwierdzonej naukowo skuteczności.

W ramach przygotowania do składania wniosków w dniu 14.09.2021 w PPNT odbędzie się szkolenie przygotowujące osoby składające wnioski:

Szkolenie z pisania wniosku o dofinansowanie szkolnych projektów profilaktycznych

Jednocześnie zachęcamy osoby planujące pisanie wniosku o dofinansowanie działań profilaktycznych w szkole do zapoznania się ze specjalną broszurą informacyjną uwzględniającą instrukcje przygotowania kompleksowego projektu. Broszurę można pobrać klikając poniższy link;

Plik: Jak pisać szkolny program profilaktyki uzależnień?

Jednocześnie informujemy że od momentu ogłoszenia naboru wniosków w wybrane 2 dni w tygodniu będzie można się na wizytę stacjonarną lub rozmowę telefoniczną ze specjalistą z zespołu działu profilaktyki OPITU  na konsultację merytoryczną wniosku oraz ewentualnie objaśnień dot.  systemu Witkac.

Składanie wniosków na realizację programów szkolnej profilaktyki uzależnień (SPPU) na kolejny rok szkolny 2021/22 odbywa się poprzez system witkac.pl:

https://witkac.pl/#/Contest/View/17860

Jeżeli placówka, nie posiada konta w systemie, powinna najpierw się zarejestrować na stronie witkac.pl wybierając polecenie “Utwórz konto”, a następnie skontaktować mailowo z pracownikiem Wydziału Edukacji k.nowicka@gdynia.pl lub telefonicznie 58 761 77 29.

ZAŁĄCZNIKI:

Ewa Wiśniewska

Specjalista ds. profilaktyki, psycholog, psychoterapeuta systemowy rodzin w trakcie procesu certyfikacji, mediator. Realizator rekomendowanego programu "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców", również części dla nastolatków oraz "rodzeństwo bez rywalizacji". Doświadczenie profilaktyczne zdobywała pracując w Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Możesz również polubić…

Skip to content