Przystań Opata Hackiego 33 – najmłodsza siostra w przystaniowej rodzinie

Na mapie Gdyni pojawiło się nowe miejsce spotkań sąsiedzkich. Najmłodsza siostra w przystaniowej rodzinie, Przystań Opata Hackiego 33, została otwarta 27.05.2019. Już od dawna otrzymywaliśmy sygnały od mieszkańców dzielnicy o dużym zainteresowaniu zajęciami usprawniającymi dla seniorów, pojawiały się też pytania o jogę i zajęcia plastyczne dla najmłodszych, dlatego wszystkie te pozycje są już zawarte w ofercie Przystani. Zainteresowanie wzbudzają też otwarte wykłady o tematyce psychologicznej, które być może pojawią się w przyszłości. Informacje o poszukiwanych przez mieszkańców zajęciach potraktowaliśmy, jako sugestię do zbudowania oferty startowej.

W obecnej chwili mieszkańcy dzielnicy w ramach oddolnych inicjatyw grają w brydża. Jest też propozycja sąsiedzkiego przekazywania wiedzy na temat budowania stron internetowych, co wystartuje jeszcze w wakacje. Właśnie o to chodzi, by Przystań „żyła” dzięki pomysłom i aktywności mieszkańców, więc bardzo cieszy nas fakt że, odwiedzają nas mieszkańcy, organizacje i grupy inicjatywne, by poznać Przystań i podpytać się o możliwość włączenia się w jej działania. Nowo odremontowana i otwarta przestrzeń daje wiele możliwości z których w przyszłości mamy nadzieję mieszkańcy zechcą licznie korzystać. Można u nas gotować prawie jak w MasterChef-ie, można zorganizować seanse filmowe, pracować nad kondycją korzystając ze sprzętu do parkura i sali z lustrzaną ścianą, można też po prostu przyjść i porozmawiać przy herbacie pitej w kuchni lub na tarasie. Do dyspozycji jest sala konferencyjna oraz dwie mniejsze salki do bardziej kameralnych spotkań w gronie kilku osób lub rozmów indywidualnych np. z psychologiem lub prawnikiem. W wakacje zapraszamy na „Międzypokoleniowe warsztaty wakacyjne”.

Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i z niecierpliwością czekamy na kontakt ze strony mieszkańców drogą mailową na adres: opata33@lis.gdynia.pl lub pod numerem telefonu: 58 727 39 31.
Można nas znaleźć również na Instagramie i FB.
Zapraszamy!

Poniżej można zobaczyć harmonogram lipcowych zajęć w Przystani:

Lipiec-harmonogram

Tekst autorstwa Jolanty Urbańskiej.

Luiza Sendal-Jagusiak

Psycholog z wykształcenia i pasji, specjalista ds. profilaktyki w OPiTU. Zajmuje się głównie tematyką uzależnień behawioralnych i współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych: stresem, przeciążeniem informacyjnym i wszechobecną cyfryzacją w relacjach społecznych. Zafascynowana filozofią mindfulness, zarówno zawodowo jak i we własnej praktyce. Elementy uważności cichcem przemyca we wszystkich zawodowych projektach. Prywatnie łuczniczka i pożeracz fantastyki socjologicznej.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. pedagog - gdynia pisze:

    Fajnie to wygląda!

Skip to content