OPiTU czyta opowieści: dwa nowe słuchowiska

Już tylko kilka dni dzieli nas od Świąt. Z tej okazji nie tylko chcemy Wam życzyć zdrowia, inspiracji, szczęścia i spełnienia, ale także podzielić się prezentem: dwiema nowymi historiami stworzonymi w ramach słuchowiska „OPiTU czyta opowieści”.

Tym razem mamy dla Was historie o Kotce Celinie, którą czeka duża, życiowa zmiana oraz opowieść o Psiaku imieniem Nemo, któremu od zawsze bliskie były przygody.  

Opowieści te dostępne są za darmo, można korzystać z nich tak i w domu, jak i w szkole, czy przedszkolu. Do obu historii przygotowane zostały specjalne karty pracy, które mogą okazać się pomocne tym, którzy chcą wokół tych historii poprowadzić rozmowy z dzieckiem – do czego zresztą zachęcamy!

Te oraz inne słuchowiska (wraz z materiałami) można pobrać z tej strony. Premierowych historii można posłuchać także pod komunikatem, który właśnie Państwo czytacie.

A tymczasem życzymy Wam wszystkiego co najlepsze. Odpocznijcie, rozmawiajcie i cieszcie się czasem dla siebie, rodziny i przyjaciół.


Kotka Celina

czas trwania: 8 minut 38 sekund  |  tekst: Piotr Prósinowski
korekta: Małgorzata Woźna
czyta: Małgorzata Woźna  |  sugerowany wiek odbiorców: 6+
słowa kluczowe: zmiana, strach, niepokój, reagowanie na trudne sytuacje
Kotka Celina mieszka w swoim starym młynie. Zna jego każdy kąt, każdą tajemnicę oraz każdą skrzypiącą deskę. Jednak pewnego dnia przychodzą ludzie i zaczynają rozglądać się po jej domu, mierzyć go, dyskutować… Wszystko to zwiastuje nadchodzącą zmianę….
Pobierz plik mp3 za darmo (kliknij prawy przycisk myszy oraz wybierz “zapisz element docelowy jako…”)
Kliknij tutaj, aby za darmo zobaczyć i/lub pobrać kartę pracy.

Zasoby dodatkowe, wykorzystane w audio na licencji CC0 1.0: zrodlo – freesound.org [steffcaffrey, 16HPanskaVondrova_Julie, Zabuhailo, swatkamus, SpliceSound, MootMcnoodles, DBlover]. Grafika naglowka przygotowana w programie Canva, projekt: Piotr Prosinowski.


Psiak Nemo

czas trwania: 11 minut 57 sekund
tekst: Piotr Prósinowski i Anna Rejkowska-Olszewska | korekta: Małgorzata Woźna
czyta: Anna Rejkowska-Olszewska |  sugerowany wiek odbiorców: 6+
słowa kluczowe: zdrowie, zaufanie, troska, obawa, słabość, choroba, rodzina
Psiak Nemo mieszka ze swoją ukochaną rodziną ludzi. Wspólnie przeżywają przygody i radzą sobie z przeróżnymi przeciwnościami losu. Jednakże, pewnego dnia Nemo zaczyna czuć się gorzej. Jak poradzi sobie z tą sytuacją? I jak zareagują jego domownicy?
Pobierz plik mp3 za darmo (kliknij prawy przycisk myszy oraz wybierz “zapisz element docelowy jako…”)
Kliknij tutaj, aby za darmo zobaczyć i/lub pobrać kartę pracy.

Zasoby dodatkowe, wykorzystane w audio na licencji CC0 1.0: ·ród·o – freesound.org [Breviceps, Caap, richwise, BalancedEnergy10]. Grafika nag·ówka przygotowana w programie Canva, projekt: Piotr Prósinowski.

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…