Nabór na warsztaty dla młodzieży eksperymentującej z substancjami psychoaktywnymi

„Trafiłeś tutaj pewnie nie bez powodu. Twoi rodzice cię do tego zmusili, zacząłeś mieć problemy ze szkołą, z prawem. Po prostu trochę się pogubiłeś” – napisał uczestnik warsztatów Fred Goes Net w liście do przyszłych uczestników.

Do udziału w programie trafia młodzież kierowana z różnych instytucji (szkoła, sąd, prokuratura, policja czy straż miejska, itp.) i przez osoby prywatne (rodzice, opiekunowie prawni). Do programu można zgłosić się także samemu, zdarza się też oficjalny nakaz sądowy.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE?

Program jest kierowany do młodych osób w wieku od 13 do 19 roku życia, które eksperymentują z narkotykami, nowymi substancjami psychoaktywnymi, lekami czy alkoholem, jak również do młodzieży wobec której istnieje podejrzenie, że eksperymentuje z tymi substancjami.

Program ma formę krótkich warsztatów (3 x 3 godziny) poprzedzonych konsultacją dziecko – rodzic – specjalista. Program nie jest przeznaczony dla osób uzależnionych od narkotyków.

CO DAJE UDZIAŁ W FRED GOES NET?

Młoda osoba, która eksperymentuje z narkotykami bądź sięga po alkohol, dość szybko zaczyna doświadczać negatywnych konsekwencji: pojawiają się problemy z prawem, konflikty w domu, kłopoty w szkole.

Udział w programie:

• poszerza wiedzę na temat szkodliwości używania substancji psychoaktywnych;

• pozwala krytycznie spojrzeć na własne używanie narkotyków;

• wiąże się z pomyślnymi dla uczestnika korzyściami (np. możliwością umorzenia postępowania karnego, łagodniejszych działań dyscyplinarnych czy mniejszych sankcji w szkole).

Zapisy do udziału w programie: 518 014 959

Termin warsztatów: 7, 9, 14 grudnia w godz. od 10:00 do 12:30

Miejsce warsztatów: Poradnia Leczenia Uzależnień w Gdyni, ul. Chrzanowskiego 3/5.

FRED GOES NET jest programem wczesnej interwencji profilaktycznej w związku z używaniem substancji psychoaktywnych przez młode osoby. Program jest rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Małgorzata Woźna

Specjalista ds. profilaktyki uzależnień OPiTU, psycholog, w trakcie studiów psychoterapeutycznych w nurcie integracyjnym. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi, prowadzi warsztaty i szkolenia m.in. z obszaru wspierania rodziców i opiekunów w rozwoju kompetencji wychowawczych.

Możesz również polubić…