“OPiTU czyta opowieści…” – nowe materiały

Za przyjemnością informujemy, że aby ułatwić pracę z nagraniami stworzonymi w ramach inicjatywy “OPiTU czyta opowieści…” przygotowane zostały specjalne karty-podpowiedzi, które pomogą rodzicom, nauczycielom i wychowawcom pracę z poszczególnymi bajkami. Na dziś takie karty zostały stworzone dla bajek:

Wszystkie karty są dostępne za darmo. Zachęcamy do pobierania.

Więcej na stronie: opitu.pl/sluchowisko

Więcej o inicjatywie:

Jako profilaktycy i terapeuci staramy się, aby o problemach, uczuciach, emocjach, uzależnieniu, zdrowiu psychicznym rozmawiało się z każdym – niezależnie od wieku. Między innymi dlatego postanowiliśmy przygotować specjalne materiały. “OPiTU czyta opowieści…” ma być okazją do rozmowy, ale także ma pobudzać uważność na siebie, swój dobrostan oraz na społecznie istotne tematy.

Nowa forma:

W celu ułatwienia dostępu do materiałów, bajki dostępne są także na serwisie YouTube.

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…