20 minut dla… higieny cyfrowej: chcesz wiedzieć więcej o grach?

Gry wideo zaliczamy do nowych mediów. To programy – aplikacje, które stworzone są z myślą o rozrywce, odczuwaniu przyjemności oraz doznawania różnego rodzaju uczuć i emocji. Pozwalają na wzięcie oddechu od obciążających nas spraw. Co więcej, są one także okazją na poznanie ważnej części kultury współczesnej (i nie tylko). Mogą opowiadać o różnego rodzaju poglądach, historiach, prezentować różne myśli, czy sposoby postrzegania rzeczywistości.

Należy jednak pamiętać, że do korzystania z gier także należy się przygotować. Mogą przynieść wiele dobrego, lecz aby wyciągnąć z nich jak najwięcej, należy korzystać z nich świadomie i w oparciu o pewne zasady.

Dla wszystkich zainteresowanych tematem, jako Dział Profilaktyki Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień przygotowaliśmy specjalny informator. By dowiedzieć się więcej o tymże dokumencie oraz o ofercie wsparcia dla rodzin, zapraszamy na portal www.poradzimy.net. Żeby zapoznać się z broszurą, zapraszamy bezpośrednio na dedykowaną podstronę “Chcesz wiedzieć więcej o grach?“.

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…

Skip to content