Tydzień Profilaktyki w TVP3 Gdańsk

W ramach Tygodnia Profilaktyki uzależnień w Gdyni gdyńscy specjaliści opowiadali o profilaktyce uzależnień w porannym programie TVP3 Gdańsk.

Pod tym linkiem obejrzycie Państwo nagranie.

Anna Landowska – psycholog zespołu ds. profilaktyki uzależnień w Gdyni zachęcała do wzięcia udziału w wydarzeniach skierowanych do mieszkańców Gdyni, np. do skorzystania z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami.

Mł. asp. Jolanta Grunert – wydział prewencji , Komenda Miejska Policji w Gdyni opowiadała o możliwości odwiedzenia Komendy Miejskiej w Gdyni, w ramach wydarzenia: „Drzwi otwarte Komendy Miejskiej Policji w Gdyni „. Zachęcała także do odważnego zgłaszania się po pomoc, w sytuacji kiedy pojawi się taka potrzeba.

Cezary Horewicz – rzecznik prasowy MOPS w Gdyni zwrócił uwagę na cel inicjatywy Tygodnia Profilaktyki Uzależnień. Zaznaczył, jak ważne jest wyjście specjalistów z instytucji do mieszkańców.

Aleksandra Dymowska – kierownik Działu Profilaktyki OPiTU przybliżyła tematykę związaną z nowymi uzależnieniami, tj. uzależnieniami behawioralnymi. Zwróciła uwagę na skuteczność akcji społecznych, które sprawiają, że pacjenci są bardziej świadomi i gotowi do podjęcia terapii. Wspomniała także o sygnałach ostrzegawczych występujących w uzależnieniu od urządzeń ekranowych.

Aleksandra Rusak – kierownik zespołu ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych MOPS w Gdyni mówiła o  uzależnieniu od alkoholu, które nadal  postrzegane jest jako duży problem społeczny. Z praktyki wynika, że osoba, która najczęściej zgłasza się z problemem do poradni to rodzina uzależnionego.

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…