Kim jest Asystent Zdrowienia? Samopomoc w kryzysie psychicznym

Zapraszamy wszystkie osoby doświadczające kryzysów psychicznych, ich bliskich lub osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę o zdrowiu psychicznym do skorzystania z Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego, działającego na terenie Gdyni.

W punkcie dyżur pełni Asystent Zdrowienia wspólnie ze specjalistą (psychologiem lub doradcą ds. osób niepełnosprawnych). Kim jest Asystent Zdrowienia? To osoba, która po przebytym kryzysie psychicznym, sama zdecydowała się służyć swoim doświadczeniem choroby, po to, by pomagać innym. W Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym pracują osoby, które przeszły 12 miesięczny kurs, gdzie szkoliły się jak pełnić rolę Asystenta Zdrowienia.

Punkt Informacyjno – Konsultacyjny oferuje:
– zrozumienie i wsparcie wynikające z osobistego doświadczenia kryzysu psychicznego i zdrowienia,
– rzetelną informację dotyczącą wsparcia i terapii osób doświadczających choroby psychicznej.

Konsultacje odbywają się w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca od godz. 16.00 do 18.00 w Zespole ds. Osób Niepełnosprawnych, ul. Władysława IV 43 (budynek Hossy, IV piętro, lokal 402).

Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 792 803 929 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 18.00) lub mailowo: punktinfo.zapisy@gmail.com.

Tekst autorstwa Katarzyny Szczepaniak.

Możesz również polubić…

Skip to content