Konferencja: Kręgi na wodzie – widzę, rozumiem, działam (10.09.2020)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gdyńskie Centrum Aktywności Rodziny serdecznie zapraszają na wydarzenie on-line: KRĘGI NA WODZIE – WIDZĘ ROZUMIEM, DZIAŁAM, organizowane w ramach Światowego Dnia Przeciwdziałania Samobójstwom, które odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, dnia 10 września 2020 roku.

Konferencja będziemiała charakter edukacyjno-informacyjny, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie problemu suicydalnego oraz jego wpływu na funkcjonowanie otoczenia, bliskich i rodziny osób dokonujących prób samobójczych, także tych skutecznych.

Podczas wydarzenia odbędzie się moderowana dyskusja między Edytą Sinacką-Kubik (MOPS Gdynia, Uniwersytet Gdański) i Bartoszem Karcz (Uniwersytet SWPS, Centrum Terapii Depresji) pod tytułem “Rozmowy wokół samobójstwa – działania, myśli i uczucia bliskich i otoczenia”. Moderatorem spotkania będzie Piotr Harhaj (Centrum Samopomocy), natomiast głosem publiczności będzie Agata Cichoń-Chojnacka (specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, kierownik GCDiT FASD). Konferencja będzie również doskonałą okazją do przybliżenia projektu skierowanego do Gdynian, którzy stanęli w obliczu tragedii jaką jest śmierć samobójcza lub próba samobójcza w rodzinie. W trakcie konferencji specjaliści będą rozmawiać o samobójstwie w ujęciu traumatycznego zdarzenia, które pozostawia po sobie niezrozumienie, żałobę i smutek – podobnie jak rzucony w wodę kamień pozostawia po sobie rozchodzące się kręgi. Projekt „Kręgi na wodzie – widzę, rozumiem, działam” przybliżą Barbara Szymoniak-Wawrzyk oraz Anna Andrzejewska-Cioch, koordynatorki projektu.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do uczestnictwa w wydarzeniu za pośrednictwem linka do transmisji on-line:

Startujemy 10 września 2020, o godzinie 9.30!

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…

Skip to content