“OPiTU czyta opowieści…” – Opos Fiodor

Zaczynają się wakacje, wspólne wycieczki, wyjazdy… Z tej okazji wracamy do Was z naszym projektem “OPiTU czyta opowieści”, czyli działania w ramach którego dzielimy się profilaktycznymi opowieściami – słuchowiskami na różne tematy. Możecie zabrać je ze sobą – czy to do samochodu, czy pod namiot. Mamy nadzieję, że będą towarzyszyć Wam podczas rodzinnych, wakacyjnych przygód i podróży (i tych bliższych, i tych dalszych).

Najnowsza bajka opowiada o Oposie Fiodorze:


czas trwania: 4 minut 36 sekund  |  tekst: Piotr Prósinowski   |  korekta: Agata Szpuła

czytają: Agata Szpuła  |  produkcja: Bartosz Łapa  |  sugerowany wiek odbiorców: 7+

słowa kluczowe: zdrowie fizyczne, substancje psychoaktywne, leki, ostrożność

Fiodor, opos mieszkający nieopodal ludzi, jest ciekawskim, ale i niekoniecznie ostrożnym zwierzakiem. Zjada wszystko to, co znajdzie… Niestety, nie wszystko co jemy wpływa na nas dobrze. Są bowiem takie rzeczy, tabletki, czy napoje, które mogą niekorzystanie wpłynąć na to, jak działamy i żyjemy.


Link to playlisty z pozostałymi bajkami: kliknij, by przejść na YouTube.

By pobrać pliki mp3 (które możecie wgrać na swoje urządzenia) i karty pracy (mogą okazać się przydatne, jeśli chcecie użyć bajko podczas warsztatów, czy w klasie szkolnej po wakacjach) zapraszamy na stronę OPiTU.

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…