Młodzieżowy Kongres Świadomości o Depresji

Młodzieżowa Rada Miasta Gdyni w dniu 19.05.2023r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (budynek II) organizuje „Młodzieżowy Kongres Świadomości o Depresji”.

Kongres będzie składał się z dwóch części. Początek rejestracji na wydarzenie rozpocznie się już o 9.00. W pierwszej części (od 10.00) czworo prelegentów będzie przedstawiać młodzieży prezentacje dotyczące depresji wśród młodych ludzi. Będzie to kolejno:

  • Pan Doktor Wojciech Glac – „Jak rozpoznać i reagować na depresję?”
  • Pani Magister Urszula Kropidłowska – „Depresja nie wybiera. Kogo może dotknąć?”
  • Pan Doktor Marcin Szulc – „Psychologiczna apteczka pierwszej pomocy, czyli jak radzić sobie z kryzysem i wspierać w kryzysie innych.”
  • Pan Jakub Stolarski – „Ruch. Otwórz się na przyjemność.”

Następnie zostanie przeprowadzona debata.

Druga część konferencji będzie polegać na przeprowadzanych przez Radnych Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni warsztatach w trzech grupach: informacyjnej, zapobiegawczej i środowiskowej. Na koniec pracy wszystkich zespołów spotkamy się w sali morskiej, aby omówić rozwiązania przygotowane przez uczestników.

Podczas, gdy młodzi ludzie będą współpracowali, obecni na kongresie nauczyciele i opiekunowie będą mogli wziąć udział w dedykowanych dla nich warsztatach, które poprowadzi Pani Doktor Anita Sumiła na temat: „Jak wspierać młodzież w depresji. Relacja rodzic – nauczyciel – uczeń.”.

Wydarzenie jest objęte patronatem Prezydenta Miasta Gdyni oraz Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Aby zapisać się na Kongres jako uczestnik zapraszamy do formularza znajdującego się tutaj:

Ponadto, przesyłam do Państwa link do strony UM Gdyni, na której szerzej opisany jest nasze wydarzenie oraz wydarzenie na Facebooku:

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…