OPiTU czyta (świąteczne) opowieści!

Ho! Ho! Ho! Święta to czas, który zwykle spędzamy w gronie przyjaciół i rodziny. Te Święta mogą jednak różnić się od poprzednich… Koronawirus i wszystko to, co ze sobą przyniósł może wywoływać w nas wiele pytań, myśli i wątpliwości. Dlatego wsparcie i życzliwa rozmowa są jest obecnie szczególnie ważne.

Aby ułatwić dyskusję z bliskimi, w tym najmłodszymi, przygotowaliśmy dla Was prezent. Są to dwa nowe słuchowiska z serii “OPiTU czyta opowieści”! Opowiadają one o tym, co widzimy wokół. O naszych niepokojach, trudnościach i nadziejach. A także o bliskości w czasie utrzymywania dystansu.

Dwie nowe bajki to:

“Bezpiecznych Świąt!” autorstwa Agnieszki Pileckiej, czyta Piotr Prósinowski
Te Święta będą zupełnie inne. Wiedzą o tym tak i ludzie, jak i zwierzęta mieszkające w lesie nieopodal miasta. Czy uda im się spędzić je bezpiecznie, lecz jednocześnie wspólnie? Czy nauczą się jak cieszyć się tym czasem pomimo wszelkich trudności, które przyniósł ten rok?

“Szop Harcołap” autorstwa Piotra Prósinowskiego, czyta Paweł Kaczyński
Szop Harcołap – obserwując ludzi – spostrzegł, iż mimo zbliżających się Świąt wszyscy zachowują się jakoś inaczej. Wszyscy noszą osobliwe maski. Zwierzak postanawia dowiedzieć się czemu ludzka codzienność tak bardzo się zmieniła. Czy uda mu się pomóc ludziom w tej przedziwnej sytuacji?

Możecie posłuchać ich bezpośrednio na stronie www.opitu.pl/sluchowisko/ lub pobrać bezpłatnie na swoje urządzenie.

Zachęcamy do wspólnego słuchania i dzielenia się historiami. Niech te Święta mają w sobie coś z bajki!

Luiza Sendal-Jagusiak

Psycholog z wykształcenia i pasji, specjalista ds. profilaktyki w OPiTU. Zajmuje się głównie tematyką uzależnień behawioralnych i współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych: stresem, przeciążeniem informacyjnym i wszechobecną cyfryzacją w relacjach społecznych. Zafascynowana filozofią mindfulness, zarówno zawodowo jak i we własnej praktyce. Elementy uważności cichcem przemyca we wszystkich zawodowych projektach. Prywatnie łuczniczka i pożeracz fantastyki socjologicznej.

Możesz również polubić…

Skip to content