Tydzień Profilaktyki: OPiTU czyta opowieści

Tydzień Profilaktyki Uzależnień łączy w sobie różne działania, różne inicjatywy. Chociaż profilaktyka to temat poważny, to można o nim opowiadać na różne sposoby… a opowiadając można mieć wielką frajdę. Właśnie dlatego Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni przygotował coś zupełnie innego – coś, czego dotychczas nie robił: słuchowisko, które wprowadzi nie tylko w świat przygody, ale także zachęci do rozmowy o np. uczuciach, emocjach oraz sytuacjach, które wymagają pewnego namysłu.

Dziś, w ten wyjątkowy dzień oferujemy dwie bajki dla młodszych odbiorców:

  • “Cała Szelma”, czytana przez Piotra Prósinowskiego
  • “Lisia Bohaterka i Muflon”, czytana przez Luizę Sendal

Obie bajki można pobrać pod tym linkiem. Pobieranie jest darmowe. Zapraszamy więc do słuchania i rozmawiania.

…jednocześnie jednak chcemy powiedzieć, że to nie jedyne bajki, które dla Was przygotowaliśmy. Odwiedzajcie Zdrową Gdynie, a kto wie… może już niedługo znajdziecie tu kolejne skarby!

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 14 stycznia, 2021

    […] o uczuciach czy trudnych przeżyciach. O premierach można przeczytać na portalu Zdrowa Gdynia: część 1, część 2, część 3. Wszystkie bajki można pobrać tutaj. Pobieranie jest darmowe. Zapraszamy […]

Skip to content