Pomoc w zmianie: Garść informacji o Anonimowych Depresantach

Borykasz się z uczuciem smutku, beznadziejności, bezwartościowości? Jesteś zrozpaczony, CIERPISZ…Nie jesteś sam!Przyjdź na mityng Wspólnoty Anonimowych Depresantów.

CZYM JEST AD – Anonimowi Depresanci są Wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzwoleniu z depresji. Jedynym warunkiem uczestnictwa we Wspólnocie jest chęć rezygnacji z zamartwiania się. Nie ma w AD żadnych składek ani opłat, jesteśmy samowystarczalni poprzez własne dobrowolne datki. Wspólnota AD nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją lub instytucją, nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie popiera ani nie zwalcza żadnych poglądów. Naszym podstawowym celem jest trzeźwe myślenie i pomaganie innym depresantom w jego osiągnięciu.

Działalność Wspólnoty AD opiera się na idei, że wzajemna pomoc daje ludziom siłę i ma ogromne znaczenie w procesie zdrowienia. W tym celu tworzymy grupy samopomocy dla osób chorujących na depresję.

Grupy takie istnieją w wielu krajach na całym świecie. Metodologia i cel tych grup wzorowane są na ponad 70-letnich doświadczeniach Wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Członkowie Wspólnoty dowiadują się, że sami mogą wybrać, czy żyć dalej z depresją, czy wziąć w swoje ręce odpowiedzialność za siebie samych i wyjść z więzienia depresji.

Na mityngach AD nie ingerujemy w czyjeś życie osobiste. Nie udzielamy rad. Dzielimy się natomiast swoimi przeżyciami i tym, jak Program 12 Kroków uwalnia nas od depresji.

Film – Spotkanie z Ewą Woydyłło-Osiatyńską o Anonimowych Depresantach, programie 12 kroków i książce  “Anonimowi Depresanci”  Zapraszamy do obejrzenia filmu powstałego dzięki Fundacji Inter Art – Artystycznej Grupie Wsparcia

mityngi AD odbywają się w Gdyni-Leszczynki na ul.Świętego Mikołaja 1 (Salka Parafialna.) w  Każdy Piątek o  Godz. 18

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…

Skip to content