Warsztaty – „Kulturotwórcza Funkcja Gier Wideo” w OPiTU

Dzisiaj, w ramach Tygodnia Profilaktyki, odbyły się warsztaty dla specjalistów, podczas których przyjrzeliśmy się grom wideo w kontekście kultury, wychowania i edukacji. Rozmawialiśmy między innymi o tym jak kojarzą nam się gry, jaki jest stosunek kultury popularnej do edukacji, jak korzystać z nowych mediów w taki sposób, by pozytywnie wpływały na rozwój (np. społeczny, kulturalny, technologiczny) i jednocześnie nie stały się naszą jedyną formą rozrywki i spędzania wolnego czasu.

Z gier wideo można korzystać zdrowo. Mogą wspierać nasze doświadczanie oraz rozwój. By jednak używać ich zarówno świadomie, jak i przyjemne, niekiedy niezbędne może być odpowiednie przygotowanie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za pracę oraz wszystkie inspirujące rozmowy.

Spotkanie prowadził: Piotr Prósinowski, Dział Profilaktyki OPiTU.

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…

Skip to content