Pomoc w zmianie: garść informacji o Anonimowych Narkomanach

Anonimowi Narkomani to międzynarodowa społeczna wspólnota zdrowiejących narkomanów, organizująca ponad 67 000 mityngów tygodniowo w 139 krajach.

Oferujemy zdrowienie z uzależnienia w oparciu o program 12 kroków i regularne uczestnictwo w mityngach. Atmosfera grupy zapewnia pomoc uzależnionym, którzy chcą żyć bez narkotyków. Nasza nazwa, Narcotics Anonymous, nie oznacza, że skupiamy się na konkretnym narkotyku. W naszym ujęciu wszystkie narkotyki szkodzą i alkohol to też narkotyk.

Dołączyć do nas może każdy, bezwarunkowo. Nie jesteśmy powiązani z żadną organizacją ani religią.

Dzięki służbie i pomaganiu sobie nawzajem dążymy, aby pewnego dnia każdy uzależniony na świecie dostał szansę doświadczyć posłania zdrowienia w jego języku i kulturze.

Anonimowi Narkomani wspólnie tworzą proces zdrowienia, budując trwałą sieć wzajemnego wsparcia. Jednym z kluczy do sukcesu NA stała się terapeutyczna wartość jaką niesie współpraca dwóch uzależnionych. Członkowie dzielą się sukcesami i wyzwaniami, pokonując czynne uzależnienie. Prowadzą wolne od narkotyków, twórcze życie, stosując na co dzień zasady 12 Kroków i 12 Tradycji NA. Zasady te są rdzeniem, filarem Programu Anonimowych Narkomanów.

Główną usługą dostępną w NA są mityngi grupowe. Każda grupa działa indywidualnie wspierając się zasadami obowiązującymi dla całej organizacji, które są przedstawione w literaturze NA.

W Gdyni mityngi odbywają się:
środa 19:30 , piątek 19:00, niedziela 19:00
Gdynia -Leszczynki
Biały domek
Św. Mikołaja 4, Gdynia, 81-062
wejście od ogrodu

W Gdańsku mityngi odbywają się:
środa godz 18:00 i sobota godz 17:00

Salka przy kościele św. Jana Bosko
Gościnna 15, Gdańsk, 80-057
Wejście za kościołem, naprzeciwko kamienic Gościnna 14/16. W środku należy zejść schodami w dół.

więcej informacji o wspólnocie NA: https://www.anonimowinarkomani.org/

Piotr Prósinowski

doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista ds. profilaktyki OPiTU, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wychowania, kultury i edukacyjnej funkcji gier wideo. Współautor książki "Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo". W jego zainteresowaniach mieszą się także kultura popularna, literatura dziecięca / młodzieżowa oraz formy kreatywnego spędzania czasu przez młodzież.

Możesz również polubić…

Skip to content