Co w 2024 ‹usłyszymy› ze strony gdyńskiej profilaktyki?

Wielu rodziców i opiekunów poszukuje informacji dotyczących wychowywania, zdrowego stylu życia i najnowszych trendów związanych z aktywnością ich dzieci w sieci. Szybkie tempo życia, częste przemieszczanie się rozmaitymi środkami transportu powodują, że coraz częściej szukamy nowych źródeł wiedzy i inspiracji, z których możemy korzystać w trakcie podróży.

Podcasty coraz częściej stają się  alternatywą dla tradycyjnych książek, materiałów filmowych, czy blogów. Szacuje się, że do końca przyszłego roku liczba odbiorców podcastów wzrośnie do blisko 505 mln na całym świecie. Wg badań Grupy Eurozet, w Polsce najliczniejszą grupę słuchaczy podcastów stanowią osoby w wieku 35+ – aż 58%. Kolejną liczną grupą są odbiorcy mający od 25 do 34 lat. Badanie przeprowadzone pod koniec listopada 2022 roku wykazało, że aż 54% badanych wskazuje podcasty jako źródła godne zaufania, podczas gdy telewizję zaufaniem darzyło jedynie 26% ankietowanych. Podcasty świetnie wpisują się w potrzeby młodzieży oraz ich rodziców. Można ich słuchać uprawiając sport, podczas spacerów, w drodze do pracy, szkoły czy wykonując codzienne obowiązki domowe. Co jednak, gdy szukamy informacji dotyczących tematów tak istotnych jak zdrowie? (Zarówno to fizyczne, jak i to psychiczne.)

O zdrowiu trzeba rozmawiać. O tym, co może nam zaszkodzić, ale nie tylko! Współczesność oferuje wiele nowych form rozwoju. Wiele sposobów na spędzanie wolnego czasu. Warto rozmawiać o tym, co dzieje się w gabinetach psychoterapeutycznych. O tym, jak współpracować z naszymi dziećmi, by budować dobre relacje…

Ale chwila, chwila… Czy to jest jakaś lista tematów? Czy szykuje się jakieś nowe działanie z obszaru psychoedukacji i profilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych? Zachęcamy do tego, by śledzić nasze nowe wpisy – biorąc pod uwagę zainteresowanie tą formą udostępniania wiedzy, ciężko ignorować to potężne medium.

Czy wkrótce się usłyszymy? To nie wykluczone. Stay tuned.

Bartosz Łapa

Specjalista ds. profilaktyki OPiTU, psycholog, pedagog, mediator, realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Posiada doświadczenie zawodowe w pracy z osobami w kryzysie psychicznym oraz z niepełnosprawnością intelektualną.

Możesz również polubić…

Skip to content